Background image

Druhý rok načínáme v novém

První rok za námi! Dotahujeme web a jedeme dál.

O Pontee

PONTEE
4. 12. 2021

V listopadu jsme oslavili první narozeniny. Místo velkolepé párty jsme si nadělili dva zdánlivě menší dárky, ze kterých ale máme obrovskou radost. Jeden vám výrazně zpříjemní brouzdání zajímavými značkami a druhým startujeme novou éru obsahu. Rozbalte je s námi — refresh sekce objevujte a spuštění nové sekce píšeme.

Objevujte

“Proč měnit objevujte, vždyť to skvěle funguje!” - neřekl nikdo. Teď jsme na sebe možná až moc přísní, zas až takový pr*ser to asi nebyl. Pravdou ale je, že nás od spuštění původní sekce objevujte trochu trápila. Měli jsme za cíl představovat zajímavé značky úplně jinak, než to dělají klasické srovnávače nebo e-shopy. Chtěli jsme jim dát stylový prostor, který si zaslouží. Skoro jako v magazínu.

Bohužel realita tak módní nebyla. Zejména když jste k nám zavítali na počítači nebo notebooku, tak stránka občas trochu zlobila a ne všem se zobrazila tak, jak bychom si přáli. A tak jsme ji nyní uhladili, aniž bychom ztratili původní cíl. A zároveň tím získali i více prostoru, který budeme postupně naplňovat dalšími střípky příběhové mozaiky dané značky. Neříkáme, že to je dokonalé, vždycky je co zlepšovat, ale věříme, že to je teď tak nějak více júzr frendly.

Píšeme

Kdo dneska nemá blog, jako by nebyl. A tak jsme nechtěli zůstat pozadu. Zároveň ale nechceme mít jenom blog pro blog, a tak se budeme snažit ho dělat v našem duchu trochu jinak. Chceme si hrát se zábavným, ale i edukativním obsahem a vizuálním zpracováním. Nečekejte od nás dlouhé elaborované eseje, spíše kratší kousky, kde se doufáme dozvíte něco nového. Budeme prostě psát a snad se vám to bude líbit. Pokud ne, klidně pošlete konstruktivní hejt, zkusíme se poučit. A naše první vlaštovky? Bereme vás do zákulisí we are ferdinand a píšeme o tom, jak se dělá ponožka. Dále si můžete přečíst, jak se MOOQ propracoval od podprsenky až k cyklistickému dresu. Do třetice si to dáme trochu na vážnější notu a představíme vám jednu statečnou holku Ze Stodoly a zkusíme si říct, jak rychle poznat mozkovou mrtvici. A další články budou postupně přibývat. Teprve nabíráme obrátky, ale máte se na co těšit.

Dárky v číslech

115.

Takové číslo měla finální verze naší stránky po dotažení všech úprav.

3777.

Tolik řádků programovacího kódu zabraly nové sekce objevujte a píšeme dohromady.

I když to zvenčí vypadá na dva menší dárečky, daly nám pořádně zabrat. Snad se vám změny budou líbit 🙂.

Potlesk

Ten patří hlavně našemu mágovi přes jedničky a nuly Honzovi, který dokázal vše, co jsme si namalovali, přeložit do famózního kódu, který často sázel v pozdních nočních hodinách.