Background image

MOOQ: Od podprsenky k cyklistickému dresu

Aneb zoomujeme na budoucího vládce lokální i globální cyklistické scény MOOQ.

Deep Dive

PONTEE
3. 10. 2021

Jednoho odpoledne jsme nažhavili videokomunikační instrumenty a spojili se Ondrou z MOOQ, aby se stal pokusným králíkem naší nové PONTEE sekce.

Diskuze to byla opravdu plodná a my se dozvěděli spoustu zajímavého, tak čtěte dál!

Hezký věci v limitkách

Ondra nejdřív experimentoval s výrobou spodního prádla, ale protože je to srdcem sportovec, přenechal kalhotky a podprsenky zkušenějším a spolu s kamarádem Pavlem začali budovat MOOQ.

Jejich cílem bylo vytvořit značku, která se designem vymyká tomu, co běžně potkáváme v regálech sportovních prodejen, a dělá prostě „hezký věci“ (Ondrova slova). A aby se to neokoukalo, tak toho nesmí být hodně - proto je MOOQ hlavně o limitkách. Když některou svojí sérii doprodá, je prostě hotovo a k designu už se nevrátí.

Tom, Janča, Barča ... a Mozarella

A kdo za tím kromě Ondry a Pavla stojí? Spoustu nadšenců, kteří MOOQu věnují svůj čas a energii. Často zadarmo anebo za nějaký nový kousek. Hlavními z nich jsou Tom, Janča a Barča. Tom je ajťák, který má na starosti jednak e-shop, ale je i obchodním guru značky. Janča je Pavlova přítelkyně, která má pod křídly sociální sítě. Barča je zas přítelkyně Ondry a klíčová opora celého týmu, bez které by se pravděpodobně nekonal žádný photoshoot a spousta zákazníků by bylo ochuzeno o autentické předání jejich objednávky před Quadriem na Národce nebo jinde v Praze. Jo a ještě nesmíme zapomenout na hepines menežerku Mozarellu, která dohlíží, aby se na žádné akci nikdo nenudil.

Z moře až na sedlo

Tahle parta už toho má hodně za sebou a i přes všechny koronástrahy pro ně byl předešlý rok přelomový. Podařilo se jim totiž na trh uvést novou kolekci re_cycle vyráběnou z recyklovaného materiálu ECONYL, který vzniká z rybářských sítí a pet lahví vylovených ze Středozemního moře. Zároveň pořádně nastartovali sociální sítě, aby se o nich dozvěděl i někdo jiný, než jejich kamarádi.

Zítřky nejen na kole

Plánů mají spoustu, ale tou hlavní vizí je být značkou oblečení nejen na kolo, ale na jakékoliv dobrodružství. Ať už je to běhání, koupání anebo skialpy, MOOQ chce vyrábět oblečení pro jakoukoliv aktivitu, kde oceníte kvalitní a funkční materiál s dávkou osobitého designu. A samozřejmě maximálně eco a local, ale to je samo sebou.

Fail

Prohlédněte si pořádně všechny fotky produktů na MOOQ e-shopu, a pokud se vám nějaká bude zdát zvláštní, napište nám. Ti, kdo fotku správně identifikují, mají zlatého bludišťáka a možná dostanou i malý dárek.

Win

The story of hnědý dres. Všichni Ondrovi říkali, že hnědá není ta nejlepší barva pod sluncem a na cyklistický dres se zrovna dvakrát nehodí. Ondra si to ale vymluvit nenechal a dobře udělal. Dneska je to jeden z bestselerů.

Potlesk

Budovat značku od piky je řehole, v MOOQ by mohli vyprávět. Třeba jak se občas musíte rozhodovat, jestli prodat svoje auto, abyste měli na materiál. To chce srdce a koule, a za to partě z MOOQ tleskáme.

Mooq
Mooq logo

Mooq

Stylové oblečení nejen na kolo vyráběné v Čechách v limitovaných sériích.

Mooq je český výrobce sportovního oblečení, který upřednostňuje kvalitu před kvantitou a experimentuje s udržitelnými materiály.