Background image
youngprimitive

Brněnský lovebrand věrný své vizi – dělat nadčasové kvalitní oblečení lokálně, v malých nákladech 
a s citem pro dobrý design.

Legíny z recyklu

Legíny z recyklu

Výrazný a přece jemný potisk kamene na měkkém materiálu, který vznikl z recyklovaných PET lahví. Jsou všechno, co by legíny měly být - matné, neprůsvitné, elastické a neokouka(tel)né.

youngprimitive

youngprimitive už dost možná není young a ani primitive, ale ze svých původních hodnot nijak neslevuje.

Píše se rok 1999 a designér Efa rozjíždí blog youngprimitive, kde kromě zážitků z cest sdílí i své grafické počiny. Ty později pro komunitu, která se kolem blogu vytvořila, zkouší tisknout na trička a trochu mimoděk si tak začíná oťukávat svět módy.

Střih.

Dneska je youngprimitive zavedený fashion brand, který si ale dává dobrý pozor, aby nesklouzl do masovky a držel se svých kořenů. Zároveň je to i životní příběh Efy a jeho ženy Nitky. Právě ona mu totiž pomohla se posunout od potisků k prvním vlastním střihům. Značka rostla spolu s nimi, a tak s příchodem jejich dvou synků například doplnili dámské a pánské kolekce o ty pro nejmenší.

Vybrat materiál, navrhnout, ušít prototyp, nějakou dobu nosit a několikrát vyprat. Jedním z hlavních mott značky je kvalita místo kvantity, a tak každý nový produkt musí projít stejným procesem, který má v režii hlavně Nitka. Výrobu pak zajišťují šikovné švadlenky v jejich brněnské dílně a dbá se i na to, aby se všeho vyrobilo tak akorát a nic se nezůstalo válet na skladě.

V Brně je kromě dílny i obchod, ale Pražáci nemusí brečet, protože na Žižkově mají showroom, kde můžete omrknout a vyzkoušet všechny jejich novinky.

youngprimitive je zaběhnutá česká značka urban oblečení, která si zakládá na osobitém stylu a lokální výrobě. Udržitelnost jim není cizí a nově si hrají i s PETkami.
Ponožky od babičky