Background image
Atelier 26

Mechárium je skvělým doplňkem do interiéru. Je to kousek džungle v láhvi, kterému je nejlépe, když se o něj vůbec nestaráte.

Mechárium Terrigena ZEN

Mechárium Terrigena ZEN

Skleněná nádoba o velikosti 24x25cm osázená vlhkomilnými rostlinami se skleněným víkem. Každé mechárium je jedinečné a trochu jiné, to své si můžete vybrat při osobním převzetí v ateliéru.

Atelier 26

Svět podpatků a kostýmků vyměnila za zelený ateliér tepající životem.

Lucie se původně živila v oblasti realit a poradenství, jednoho dne jí to ale přestalo dávat smysl. Vyhořela. Cestu k sobě hledala skrz umění, zdokonalovala se ve fotografii a malbě, až skutečnou vášeň objevila v propojení umění s floristikou - a zrodila se mechária.

Jde o rostlinná terária osázená vlhkomilnými rostlinami, která jsou vlastní uzavřený ekosystém. Rostlinky totiž spotřebují vodu, kterou následně odpaří, na skle nádoby zkondenzuje a opět steče do substrátu. Také dýchají kyslík, který si samy vytvářejí. Každá nádoba je vždy unikát, žádné dvě nejsou úplně stejné a všechny je kousek po kousku sestavuje Lucie sama. Můžete si vybrat ten svůj zelený mikrokosmos na jejím e-shopu, poprosit ji o výrobu na zakázku nebo se přímo zastavit v jejím kouzelném ateliéru pod Vyšehradem.

Atelier 26 spojuje přírodu a umění v jedinečných rostlinných mikrosvětech, které jsou naprosto soběstačné.
Podprsenka z bambusu