Background image
Živina

Rádi zkoušíte nové věci? Pak je kimchi od Živiny to pravé ořechové. Mají ale i skvělé tahini krémy nebo kečupy.

Kimchi nepálivé (300 g)

Kimchi nepálivé (300 g)

Tradiční korejský pokrm na bázi fermentované zeleniny, který díky velkému množství vitamínů, minerálů a probiotik posílí váš střevní mikrobiom a imunitu. Říká se, že kimchi patří mezi 5 nejzdravějších jídel světa.

Živina

Kimchi to začalo, ale rozhodně nekončí. O tomhle mladém food brandu toho ještě hodně uslyšíme.

Jíst zdravě a kvalitně. Krédo, které Martinovi vštěpovala už jeho babička, i díky níž se zdravá strava stala jeho životním tématem. A na těchto principech se rozhodl vybudovat i Živinu.

Začal rovnou zostra, protože si jako první vzal na paškál vitamínovou bombu kimchi a jal se tuhle korejskou delikatesu v našich končinách trochu více zpopularizovat. Nicméně Živina není jenom o kimchi, dělají i skvělé tahini krémy alias Tahinády a nově kečup, po kterém by slintal i Ed Sheeran. Ten původně v plánu nebyl, ale posezónní nadbytek rajčat jim nedal a zkusili to. Bez škrobu, protlaku, éček a barviv. Dále pracují třeba na rostlinných nápojích, mezi kterými prý nebude chybět ani mléko z konopných semínek.

A jestli hledáte receptovou inspiraci, mrkněte k nim na Facebook nebo Instagram, kde Martin odtajňuje jeho oblíbená komba. Kimchi se dá například použít do salátu, jako příloha anebo jiný komponent mnoha jídel.

Živina to jsou zdravé, kvalitní a netradiční pochutiny vyráběné v Přerově pod taktovkou Martina Kudery.
Interaktivní knížka pro děti