Background image
Vlněná přikrývka Besky Grunt

Kvalitní přikrývky a polštáře z vlny od beskydských oveček. V zimě hřejí, v létě chladí a jsou ideální i pro děti, alergiky a astmatiky.

Vlněná přikrývka Besky Grunt

Vlněná přikrývka Besky Grunt

Kousek Beskyd ve vaší ložnici, který můžete využívat celoročně. Kombinuje v sobě náplň z výběrové beskydské ovčí vlny od místních farmářů a speciálně měkčenou povrchovou látku.

Vlněná přikrývka Besky Grunt

Po škole si koupila skomírající beskydskou manufakturu na vlněné přikrývky a znovu ji postavila na nohy.


Ve svém prvním zaměstnání po vysoké škole se Zuzana Bílková příliš neohřála. Dozvěděla se totiž, že se v její rodné vesnici zavírá firma na výrobu vlněných přikrývek, které si velmi dobře pamatovala z dětství. Přišlo jí líto, že by měla tahle beskydská tradice skončit, a tak dala ještě ve zkušebce výpověď a firmu, původně s názvem Batex, koupila.

Snadné to ale nebylo. Jednalo se o malou výrobu, která uvízla v dobách faxu a poštovních objednávek, a kde stroje z první republiky nebyly výjimkou, ale spíše pravidlem. Zároveň se psal rok 2010 a probíhala krize. A aby toho nebylo málo, Zuzana toho o výrobě vlněných přikrývek příliš nevěděla (spíše skoro nic). Díky její houževnatosti a optimismu, ale také skvělému kolektivu původních zaměstnankyň, se jí však podařilo manufakturu postupně zmodernizovat a postavit na nohy. Z Batexu se zrodily Besky a za svůj podnikatelský majstrštyk byla dokonce v roce 2018 oceněna titulem Žena roku v kategorii Byznys.

Besky odebírá vlnu od desítek chovatelů a farmářů přímo z Beskyd a okolí, a kromě e-shopu můžete jejich výrobky zakoupit také v kamenné prodejně ve Frýdku-Místku. Ta je propojená i s výrobou, ve které vám rádi udělají prohlídku. Prý totiž není nad to zabořit prsty do žoku plného surové vlny! 🙂

Besky jsou ručně vyráběné přikrývky a polštáře z ovčí vlny a také příběh o záchraně jedné beskydské manufaktury.
Originální müsli tyčinky