Background image

Vyplňte podtržená pole:

Ahoj Petře,
všechno nejlepší k narozeninám.
Snad se ti bude dárek od Ponožky od babičky líbit!

Email nepoužijeme k jinému účelu než je zaslání přání. Pokud byste se chtěli přihlásit k našemu newsletteru, můžete tady.
Email by měl přijít okamžitě, ale může spadnout do spamu anebo složek pro reklamní sdělení, tak koukněte i tam.

Příběh značky Ponožky od babičky

Ponožky od babičky

Ručně pletené ponožky s příběhem v podání šikovných seniorek.

Značku Ponožky od babičky založilo centrum Elpida, které se již od roku 2002 věnuje podpoře aktivního života seniorů. Provozuje pro ně vzdělávací a kulturní místa, kam mohou docházet například na jazykové kurzy, tréninky paměti, právní poradny nebo i lekce sebeobrany. Také zřizují bezplatnou poradenskou linku pro seniory nebo pořádají festival OLD's COOL. Zkrátka toho dělají spoustu pro to, aby se senioři cítili ve společnosti co nejlépe.

Do Ponožek od babičky se zapojilo již více než 200 pletařek z celé republiky. Na zadní straně přebalu ponožek je vždy uvedeno, která babička upletla právě ty vaše a na webu si pak můžete přečíst její životní příběh. Ponožky jsou k mání i v recyklované variantě vznikající z darované příze, kterou Elpida pro pletařky sbírá.

Koupí podpoříte jak přímo konkrétní pletařku, tak centrum Elpida, které výtěžky z prodeje používá na rozvoj dalších veřejně prospěšných aktivit.

Ponožky od babičky spojuje přes 200 babiček z celé republiky, které vám rády upletou ponožky, co nikdo nemá.